mag - Sun 24th January 2010 21:02
mod strerownika migania swieltowek w rytm muzyki na ledy
siema
mam taki sterownik
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...36aaa64ec.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...88faa806a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b0f50b72c.html
i chciałbym zasilić z niego moduły Led. są zasilane z 12v
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...aa862d174.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8c2a76c82.html
podaje on za duże napięcie i nie chce ich po palić (znajomy popalił takim Ledy). co ty usunąć i czym zastąpić żeby bez dużych kosztów działały pod nim Ledy? jeden lub 3 takie moduły. i chciałbym zostawić świecenie na stale albo w rytm muzyki. da się coś wykombinować?
dzięki z góry var _pop = _pop || []; _pop.push(['siteId', 1453660]); _pop.push(['minBid', 0]); _pop.push(['popundersPerIP', 0]); _pop.push(['delayBetween', 0]); _pop.push(['default', false]); _pop.push(['defaultPerDay', 0]); _pop.push(['topmostLayer', false]); (function() { var pa = document.createElement('script'); pa.type = 'text/javascript'; pa.async = true; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; pa.src = '//c1.popads.net/pop.js'; pa.onerror = function() { var sa = document.createElement('script'); sa.type = 'text/javascript'; sa.async = true; sa.src = '//c2.popads.net/pop.js'; s.parentNode.insertBefore(sa, s); }; s.parentNode.insertBefore(pa, s); })();
spinnaker - Sun 24th January 2010 22:24
Na początek trzeba sprawdzić co ten sterownik daje na wyjściu, jakiej wartości napięcie.
maciek001 - Tue 26th January 2010 14:04
a gdyby na wyjście podłączyć cewkę przekaźnika na 230V~ (stosunkowo mała częstotliwość pracy) i przekaźnikiem sterować diody podłączone do 12V :)
takie zdjęcie nic mi nie daje za bardzo... nie widać co jest co dokładnie i podpisz gdzie masz zasilanie, gdzie wyjścia na światło (wejść on chyba nie ma?:drapanie:)
skoro nie napisałeś jakie jest napięcie na wyjściu to mam rozumieć że 230VAC tak?
allmark - Tue 26th January 2010 15:24
Cytat:
a gdyby na wyjście podłączyć cewkę przekaźnika na 230V~ (stosunkowo mała częstotliwość pracy) i przekaźnikiem sterować diody podłączone do 12V Jeden minus ma ten pomysł - za każdym przełączeniem będzie słychać "cyknięcie" przekaźnika.
Na zdjęciu widać przetwornicę, czyli pewnie tam już inwertera nie trzeba - z 600 V na wyjściu. var _pop = _pop || []; _pop.push(['siteId', 1453660]); _pop.push(['minBid', 0]); _pop.push(['popundersPerIP', 0]); _pop.push(['delayBetween', 0]); _pop.push(['default', false]); _pop.push(['defaultPerDay', 0]); _pop.push(['topmostLayer', false]); (function() { var pa = document.createElement('script'); pa.type = 'text/javascript'; pa.async = true; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; pa.src = '//c1.popads.net/pop.js'; pa.onerror = function() { var sa = document.createElement('script'); sa.type = 'text/javascript'; sa.async = true; sa.src = '//c2.popads.net/pop.js'; s.parentNode.insertBefore(sa, s); }; s.parentNode.insertBefore(pa, s); })();
mag - Tue 26th January 2010 16:49
zasilany z 12v bo to w samochodzie siedziało. na to mikrofon pojemnościowy. dziś postaram się podać orientacyjnie napięcia na wyjściu. ale wiem że czuć jak kopie przy przypadkowym dotknięciu przewodu
EDIT
allmark ma racje będzie ok 600V a nawet więcej. mam na mierniku zakres 700 bo bez problemu go przekraczało. mimo ze chodzę już 4 rok do tech. elektronicznego to mało wiem ;/ (tacy nauczyciele) a jak by ta przetwornice wywalił? może by tak dużego napięcia nie było.
maciek001 - Tue 26th January 2010 23:10
to teraz mówicie ze 12V :D sprawdź co przed przetwornicą ma :D może by wystarczyło przerobić troszkę i np mosfeta podpiąć i nim sterować świeceniem diod
a co do nauki to nie ma czegoś takiego w programie nauczania... musisz sam kombinować;)
KeyJey - Wed 27th January 2010 08:13
Cytat:
Napisał/a mag chciałbym zostawić świecenie na stale albo w rytm muzyki. da się coś wykombinować? Hej,
Ja robilem prace technika elektronika taka:
Szescio kanalowy programowalny sterownik swiatel dyskotekowych ze sterowaniem fazowym :)
Mozna bylo podlaczyc do niego zarowki ale ze wzgledu na odizolowanie toru filtrow akustycznych od sieci 230V zarowki byly sterowane diodami LED w polaczeniu z fotorezystorami.
Zaleta urzadzenia sa dwie rzeczy:
a - sygnal moze byc podawany bezposrednio z wyjscia wzmacniacza - podlaczasz zamiast kolumny a kolumne pod urzadzenie lub poprzez mikrofon
b - duza czulosc filtrow (sa przedwzmacniacze) i opracowane z akustykiem czestotliwosci podzialu pasma akustycznego
Jesli interesuje Cie takie urzadzenie to moge podeslac skany plytek drukowanych , wykaz elementow itd - mam pelna dokumentacje.
mag - Wed 27th January 2010 09:40
wiecie ostatnio nie mam za bardzo czasu żeby bawić się z nowymi układami wiec chciałbym ten co mam przerobić. kolega elektronik mi mówił ze się da to zrobić. ale muszę mu podrzucić to bo on nie powiem mi co i jak xD
allmark - Wed 27th January 2010 09:41
Najprościej chyba będzie zrobić "mini-wzmacniacz" z zwykłego tranzystora bipolarnego podłączonego pod wyjście dźwięku i sterować nim diodami podłączonymi pod zewnętrzne zasilanie - na forum już parę razy był ten schemat - szukać pod "dioda + rytm".
Cytat:
wiecie ostatnio nie mam za bardzo czasu żeby bawić się z nowymi układami wiec chciałbym ten co mam przerobić. kolega elektronik mi mówił ze się da to zrobić. ale muszę mu podrzucić to bo on nie powiem mi co i jak xD Wywal na początek tą przetwornicę albo zobacz co na jej wejściu jest.