ďťż
Technikum czy Liceum ??



squarem - Tue 3rd February 2009 17:49
Technikum czy Liceum ??
  Przyglądałem się temu wątkowi http://ocforum.pl/showthread.php?t=24367&page=5, sam mam problem z wyborem szkoły po gimnazjalnej i sądzę że nie jestem sam ;-P

Niech każdy kto może pisze swoje zdanie na ten temat niech się podzieli doświadczeniami z technikum bądź liceum itd. niech sie wydeklarują plusy i minusy.
Pozdr. var _pop = _pop || []; _pop.push(['siteId', 1453660]); _pop.push(['minBid', 0]); _pop.push(['popundersPerIP', 0]); _pop.push(['delayBetween', 0]); _pop.push(['default', false]); _pop.push(['defaultPerDay', 0]); _pop.push(['topmostLayer', false]); (function() { var pa = document.createElement('script'); pa.type = 'text/javascript'; pa.async = true; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; pa.src = '//c1.popads.net/pop.js'; pa.onerror = function() { var sa = document.createElement('script'); sa.type = 'text/javascript'; sa.async = true; sa.src = '//c2.popads.net/pop.js'; s.parentNode.insertBefore(sa, s); }; s.parentNode.insertBefore(pa, s); })();



barat - Tue 3rd February 2009 18:04
Tu nie ma co plusować/minusować - idziesz na Polibudę, to bierz technikum z dobrą matmą i fizą - nie dość, że masz rok dłużej nauki tych przedmiotów to i specjalistycznych trochę spróbujesz.
Idziesz na studia typowo humanistyczne lub techniczne ale rodzaju biochemia, bioinżynieria etc to idź do liceum - wybierz sobie profil jaki Ci odpowiada (np bio-chem, ekonomiczne czy inne takie)



zlomek01 - Tue 3rd February 2009 18:36
Czesc! Sluchaj ja mam 16 lat niedawno skonczylem gimnazjum ale od lat juz robilem przy kompach uznalem ze liceum to strata czasu. Nie chce za bardzi isc na studia i dlatego poszedlem do technikum na informatyke i bardzo sobie chwale! moi kumple tez ale zaluja ci ktozy poszli do liceum... To jest naprawde indywidualny wybor i tylko nie sluchaj rodzicow;p;p;p
W techcikum masz juz od 3 klasay prawie same praktyki przynajmniej u mnie tak jest:) Pozatym luz i swoboda. Ale masz dodatkowo egzamin zawodowy;/ to jest bol bo to tak jak by druga matura... Masz jeszcze czas wiec sie zastanow bo to wybor na cale zycie! Pozdro



Omen - Tue 3rd February 2009 18:56
Jak ja miałem wybór dokąd iść... to tak naprawdę wyboru nie było. Prawie 8 lat temu szkoły inne niż licea były postrzegane ogólnie jako "zawodówki" i mało kto tam szedł myśląc tak jak teraz wy wyżej. Zawodówki były taką ubogą wersją szkoły. Może ja tak to odbierałem, ale kiedy się słyszało z ust kolegów, że idą do zawodówki to jedynym powodem ich decyzji były słabe stopnie i brak szans na liceum.

Teraz szkoły zawodowe i technika naprawdę dają fach do ręki, wiele firm już ze szkół wyłuskuje przyszłych pracowników. Jakby teraz miał wybierać to powiem szczerze - zastanawiałbym się nad tym. Wtedy to było na zasadzie dobrze się uczysz-liceum, gorzej-zawodówka.

Kułcze, ale ja stary jestem... var _pop = _pop || []; _pop.push(['siteId', 1453660]); _pop.push(['minBid', 0]); _pop.push(['popundersPerIP', 0]); _pop.push(['delayBetween', 0]); _pop.push(['default', false]); _pop.push(['defaultPerDay', 0]); _pop.push(['topmostLayer', false]); (function() { var pa = document.createElement('script'); pa.type = 'text/javascript'; pa.async = true; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; pa.src = '//c1.popads.net/pop.js'; pa.onerror = function() { var sa = document.createElement('script'); sa.type = 'text/javascript'; sa.async = true; sa.src = '//c2.popads.net/pop.js'; s.parentNode.insertBefore(sa, s); }; s.parentNode.insertBefore(pa, s); })();



squarem - Tue 3rd February 2009 18:59
Ja tam mam teraz takie przekonanie dlatego zawodówka nie wchodzi w grę albo technikum albo liceum ;-p
Pozdr.



allmark - Tue 3rd February 2009 19:08
Jeśli naprawdę lubisz i interesujesz się elektroniką/elektryką/informatyką czy czym tam chcesz to wybierz technikum z akcentem na "jeśli", bo paru moich kumpli, którzy wybrali sobie szkołę: "bo fajna", "bo ma się po niej zawód" itd. teraz plują sobie w brody. Szczególnie teraz jak do kwietnia mają dostarczyć projekt sieci EE osiedla, a nie rozumieją podstawowych rzeczy gdyż "minęli się z powołaniem"... Ja tam jestem bardzo zadowolony z technikum i uważam, że jak ktoś chce się uczyć to zawsze sobie poradzi ;)

Cytat:
Teraz szkoły zawodowe i technika naprawdę dają fach do ręki, wiele firm już ze szkół wyłuskuje przyszłych pracowników. Dokładnie - u mnie w szkole byli już przedstawiciele m.in. Vattenfall'a, Siemens'a i Schindler'a w poszukiwaniu "młodych talentów" :)



rafell - Tue 3rd February 2009 19:13
Popieram dokładnie to co pisze allmark. Ja też pluje sobie w brodę bo minąłem się z powołaniem.



StickY - Tue 3rd February 2009 19:50
Ja poszedłem do technikum na technik teleinformatyk i...? i nie żałuję ;) Jednak wybór szkoły zależy od zainteresowań. Mnie interesuje elektronika, hardware itp dlatego taki profil sobie wybrałem. Jednak pamiętaj dobrze się zastanów i tak jak pisał zlomek01 nie słuchaj rodziców ;) Moi chcieli liceum mi wcisnąć ale ja się uparłem a teraz są zaskoczeni bo jestem jednym z 2 najlepszych uczniów w klasie :D Jeżeli jesteś "myślicielem" to liceum ale jak "praktykiem" to technikum ;)



barat - Tue 3rd February 2009 20:06
Bo jak to czasem żartują nauczyciele z technikum:

Jeśli by w liceum i technikum nauczyciel powiedział:

Proszę nauczyć się książki telefonicznej na pamięć

To w liceum zapytają "na kiedy?", a w technikum "a po co?"



StickY - Tue 3rd February 2009 20:08
hehehe dobre to :D



zlomek01 - Tue 3rd February 2009 20:39
no widze ze koledzy informatycy;p Jam mam tylko problemy z systemami liczbowymi;/;/ juz to przerobilismy ale kochany profesor ciagle nas tym meczy.... Ale to tylko jeden negadywny (jak dla mnie) atut tego profilu;p pozdro



StickY - Tue 3rd February 2009 20:50
Wiesz ja to mam takie podstawowe zagadnienia z informatyki na razie jak world exel itp ale z podstawowych mam elektrotechnikę, technologię elementów teleinformatycznych a w drugiej klasie już dochodzą układy cyfrowe i zaczynają się praktyki :D



Omen - Tue 3rd February 2009 20:53
Systemy liczbowe czyli co? Przekształcenia na binarny, oktogonalny, heksadecymalny i dziesiątkowy?



squarem - Tue 3rd February 2009 21:02
Panowie a czy do technikum np elektronicznego żeby się dostać to są jakieś testy np czy ktoś jest daltonistą albo coś innego ??



bonusso3 - Tue 3rd February 2009 21:05
Cytat:
Napisał/a rafell Popieram dokładnie to co pisze allmark. Ja też pluje sobie w brodę bo minąłem się z powołaniem. Ja chyba też :/

Pzdr



allmark - Tue 3rd February 2009 21:23
Cytat:
Panowie a czy do technikum np elektronicznego żeby się dostać to są jakieś testy np czy ktoś jest daltonistą albo coś innego ?? Żeby się dostać - nie. Testy masz w drugiej klasie (no chyba, że zaczniesz praktyki w pierwszej albo trzeciej, ale jeszcze się z takim czymś nie spotkałem), żeby dostać pozwolenie na uczestniczenie w zajęciach praktycznych - pisałem ci już o tym w innym temacie.



zlomek01 - Wed 4th February 2009 07:09
dokladnie... binarny osemkowy szesnastkowy:)



Petro - Wed 4th February 2009 08:19
ohsquar ty masz ten sam problem co ja...
Też nie wiem gdzie iść, z jednej strony chce iść do technikum bo 4 lata xD, a z drugiej to do liceum z jakimś fajnym profilem:hat:. Mam jeszcze tylko rok, a w przeciągu tego roku mogę podjąć dobrą, albo i złą decyzje... Od tego zależy moja przyszłość i niestety nie wiem gdzie iść. Wiadomo każdy by chciał DUŻŻŻOOOo zarabiać, ale mogę się też minąć z powołaniem i maałoooo zarabiać oraz mieć pretensję do 15 letniego Piotrka, który podjął złą decyzję....

Mama mówi, że mogę sprzedawać ubezpieczenia bo jestem nahalny i potrafię kłamać (no mówić nie całą prawdę).
Babcia, że mam iść na prezydenta...

btw. ohsquar ty też jesteś z 1994 i też w 8 dniu miesiąca się urodziłeś xD



Vesper - Wed 4th February 2009 08:32
Petro, chłopie! Ty dopiero jesteś w pierwszej (drugiej?) gimnazjum, skąd wiesz, że za 2 lata nie będzie wojny albo nasi ministrowie edukacji coś jeszcze wykombinują? zastanawiaj się gdzie chcesz iść w 3 gimnazjum ;)



squarem - Wed 4th February 2009 10:12
No ta to poco się uczyć przecież 2012 już nie długo hehehe
Ja to mam problem co będzie lepsze jeszcze później po liceum bądź technikum jak to potem na studiach i z pracą, ale wychodzi na to, ze jak mam konkretne zainteresowania to raczej technikum lecz chyba każdy się ze mną zgodzi, że też trzeba odpowiednią szkołe wybrać żeby potem było wszystko pięknie...
Pozdr.
PS Ciebie Petro rzucam do listy przyjaciół hehehe ;-P



KeyJey - Wed 4th February 2009 10:56
allmark jak ja zdawalem do technikum to trzeba bylo pisac testy jak na studia - 10 osob na jedno miejsce w klasach o profilu informatycznym i 4 osoby na miejsce do klas o profilu elektronika ogolna. Jak test slabo zaliczyles to adios i tyle - mogles sobie zawodowke wybrac :)

Zapominacie o jednej rzeczy - technikum daje tytul "technika" ktorym mozna spokojnie sie poslugiwac jako stopniem naukowym - liceum nie.
Po technikum najlepszym rozwiazaniem jest pojscie do pracy i na studia zaoczne - nikt dzisiaj nie patrzy na to jakie studia skonczyles (dzienne czy zaoczne) bo wazne co umiesz.
Zakladajac ze bedziesz po szkole sredniej szedl na studia dzienne to technikum mija sie z celem poniewaz nic Ci ono nie da - na studiach dziennych i tak bedziesz wiekszosc materialu powtarzal gdyaz program studiow jest przygotowany rowniez z mysla o studentach po LO - wiec sie nudzisz a w porownaniu do tych z LO jestes o rok starszy.
Ale jesli wybierzesz (moim zdaniem najlepsza droge do kariery w informatyce) technikum (i tutaj wezmiesz sie mocno za siebie uczac sie wiecej niz przewiduje program szkolny z zakresu technologii ktora Cie interesuje - np aktualnie wirtualizacja i green computing jest mocno na tapecie to masz szanse po skonczeniu szkoly pojsc odrazu do pracy w dobrej firmie i zaczac naprawde zdobywac wiedze. A w tzw miedzyczasie idziesz sobie na zaoczne. Co Ci to daje?
1 - juz po szkole sredniej masz kase dla siebie
2 - zdobywasz wiedze praktyczna juz w trakcie studiow - po uzyskaniu stopnia mgr lub inz masz na karku od 3 do 5 lat praktyki zawodowej
3 - w wiekszosci przypadkow firma bedzie chetna zaplacic za Twoje studia :)

Jesli ktos ma umysl techniczny to jak dla mnie jedyna droga zeby sie gdzies wybic.
Mi sie udalo - majac 25 lat trafilem do jednej z najwiekszych firm softwearowych na swiecie (moze nie koniecznie najbardziej lubianej :P ) ale nie ma nic za darmo - co drugi weekend szkola i niestety nauka tego czego w szkole i na studiach nie ma.

Warto zaryzykowac jesli wiesz co chcesz robic w przyszlosci.



allmark - Wed 4th February 2009 11:06
Cytat:
allmark jak ja zdawalem do technikum to trzeba bylo pisac testy jak na studia - 10 osob na jedno miejsce w klasach o profilu informatycznym i 4 osoby na miejsce do klas o profilu elektronika ogolna. Jak test slabo zaliczyles to adios i tyle - mogles sobie zawodowke wybrac Teraz jest tak, że u mnie w tym roku szkolnym urząd miasta nie zgodził się na otwarcie klasy elektrycznej (wolał za to otworzyć dwie klasy ogólniaka - bo taniej wychodzi...) - za mało chętnych - pozostała tylko mechatronika... Koleś z Politechniki, który był na prezentacji też się dziwił, że mimo tego iż wszędzie trąbią o tym jak to potrzeba inżynierów to ludzie nie walą do nich drzwiami i oknami.



KeyJey - Wed 4th February 2009 11:13
Cytat:
Napisał/a allmark za mało chętnych - pozostała tylko mechatronika... Koleś z Politechniki, który był na prezentacji też się dziwił, że mimo tego iż wszędzie trąbią o tym jak to potrzeba inżynierów to ludzie nie walą do nich drzwiami i oknami. W 1997 roku zdawalem.
Otworzono 5 klas elektronicznych po 34 osoby w klasie ( w jednej byla jedna dziewczyna - RODZYNEK !! ) oraz 2 informatyczne. Razem ponad 200 osob na pierwszy rok sie dostalo - a zdawalo ponad 1500 :)



Petro - Sat 7th February 2009 12:51
Dzięki dwóm tematom bardziej sobie namieszałem i teraz nie wiem gdzie iść do "technikum czy liceum" Słyszałem, że po technikum dla tych co fizycznie, a liceum dla tych co pracują umysłowo...
Chciałbym już wiedzieć mniej więcej gdzie chce iść by za rok się uczyć do egzaminu pogimnazjalnego... a teraz jest jeszcze egzamin językowy... (ale chyna 94' jeszcze jakoś przepuszczą bo to podobno jesteśmy "królikami doświadczalnymi") a ja bardzo lubie angielski, nawet chodze na dodatkowy angielski xD. Chciałbym jakoś wykorzystać mój angielski i wrodzony spryt:hat:

Pytam się bo chce za rok ostro wkuwać aby zabłysnąć i zrobić by szkoła sam po mnie przyszła

Sorry że odświeżam topic....

PS. allmark mi powiesz jakie szkoły pogminazjalne są godne uwagi w naszym rejonie co nie?!



d3mox - Sat 7th February 2009 13:50
Ja już powoli kończe 3 gim, i wybrałem. Ide do technikum informatycznego w Warszawie. Dlaczego technikum, a nie liceum? Po pierwsze, jeżeli w liceum srednio mi wypadnie nauka i srednio napisze mature, to nie mam praktycznie nic. W technikum zaś, napisze mature napewno lepiej niz w liceum i będe już technikiem informatykiem. Mogę iśc do normalnej pracy, po 2 w technikum masz praktyki od 2 roku. Z czego kasa już leci.



TomoMadej - Sat 7th February 2009 14:19
Sam nie wiem dlaczego, ale np.: KeyJey czy allmark wolą technikum. Ja szkołę średnią uważam za przygotowanie do matury z jakiś tam przedmiotów, które zawarte są w profilu. Wolę szybciej skończyć LO i pójść na Polibudę i tam dopiero uczyć się elektroniki itp. Dylemat zaoczne studia + praca, a dobra szkoła dzienna jak VAT czy Polibuda i jak ma się troszkę czasu, to coś weekendowo pracować? Dla mnie wybór jest jasny i w ogóle nie rozumiem waszego stanowiska. Zawsze tak było i będzie, że jeśli ktoś idzie do LO, to chce iść na dobre studia, gdzie dopiero zdobędzie zawód, a ten kto idzie do Technikum, to może pójdzie sobie gdzieś na zaoczne. Wiadomo też, że nie ma co porównywać poziomu nauczuania na studiach dziennych, a zaocznych... Prosty temat.



Petro - Sat 7th February 2009 15:11
Ale spójrz na takiego KeyJey który ma już prace w dobrej firmie i jak wszystko będzie o.k. w kryzysie to on nie wyleci... i jest ustawiony...
Trudny wybór mnie czeka...
A można się uczyć tu i tu? tzn. liceum ogólne + liceum profilowanie + technikum?



luk1999 - Sat 7th February 2009 16:19
Nie wiem, jak teraz jest, ale "za moich czasów" w technikum elektrycznym/eletronicznym uczyło się paru rzeczy (takich jak chociażby liczby zespolone, algebra Boole'a czy czasem podstaw całek), których w LO nie było, a były potrzebne na przedmiotach zawodowych (elektrotechnika, elektronika). Już nie mówiąc o tym, że jeśli szedłeś na Polibudę Łódzką na elektrotechnikę, elektronikę i informatykę (na wydziale elektrycznym), to na pierwszym semestrze elektrotechnika była właściwie powtórką z technikum i można ją było zdać bez problemu.
Moim zdaniem LO dobrze cię przygotuje, ale do studiów na uniwerku, bo na Polibudzie możesz mieć wręcz gorzej, niż po technikum o takim samym kierunku - no chyba, że teraz faktycznie poziom nauczania zszedł tak na psy.
A gadanie, że po technikum nie masz szans na studia dzienne na Polibudzie jest bez sensu - pamiętajcie, że studia to zupełnie inna bajka niż szkoła średnia.



squarem - Sat 7th February 2009 16:25
Chyba już powoli wiem co wybrać ...
Nie jestem kujonem ale się uczę nawet dobrze i sie na pewno i się tak uczyc będe ....
Interesuje mnie bardzo elektronika; której się mogę uczyć na dobrych studiach a żeby się na takie dostać muszę napisać dobrze mature więc liceum ... ale czy nie ma w Polsce technikum na poziomie liceum i właśnie tego nie wiem czy to taki stereotyp tylko czy rzeczywiście tak jest.
Moim celem jest jak narazie kończyć jak najlepsze szkoły itd. a moje powołanie elektronika.
Mam jeszcze czas... lecz konkretnej jeszcze nie podjołem ;-(



bop - Sat 7th February 2009 17:02
Ja natomiast wybrałem najpierw zawodówkę (i to nie ze względu na słabe stopnie) natomiast dopiero później poszedłem do technikum w tej samej szkole a teraz studiuje zaocznie, więc już teraz mam 2 zawody w których mogę pracować a po studiach dojdzie jeszcze trzeci.
Pozdro i życzę udanych wyborów życiowych.



squarem - Fri 20th February 2009 15:08
Do Zawodówki to ja raczej nie.
Nie obraź ale kojarzy mi się to właśnie ze słabą ambicją.
Pozdr.



ozon111 - Fri 20th February 2009 21:06
mówicie, że po technikum "technik informatyk" ma sie już robotę... ale jaką i gdzie? bo mi sie kojarzy nauczyciel informatyki i sekretarka... xD żart, ale jest jakiś ciekawy zawód po technikum w ogole? :)



Władca Much - Fri 20th February 2009 21:11
W 90% liczą się certyfikaty, praktyka zawodowa i same umiejętności.
Bez wyższego wykształcenia można mieć naprawdę dobrą pracę.
Jeśli chodzi o informatykę to obecnie sporo osób do administracji i zarządzania sieciami i do grafiki potrzebują. Jeszcze widziałem kilka miejsc dla specjalistów do spraw systemów.



ozon111 - Fri 20th February 2009 21:17
no tak, trzeba mieć choć coś na papierze :)



squarem - Fri 20th February 2009 21:23
To najlepiej na oxford ;-P



StickY - Thu 26th March 2009 22:19
Wszyscy tak mówią że po technikum jest się już technikiem. Zapominacie o jednej ważnej rzeczy. Żeby zostać tym technikiem trzeba jeszcze zdać egzamin zawodowy dzięki któremu uzyskacie ten tytuł ale to może nie być takie proste jak się wydaje.



reith - Thu 26th March 2009 23:08
a ja sie nie zgodze z przekonaniem kilku osob.. od kiedy to jest podzial: idziesz na polibude, bierz technikum, idziesz na humana, bierz liceum? ja jestem po liceum, co prawda profilowanym, ale liceum.. profil informatyczny.. w chwili obecnej koncze dzienne studia inzynierskie - informatyka (jestem w trakcie 'tworzenia' pracy inzynierskiej), ciagne drugi kierunek dziennie - rozniez inzynierska automatyka i robotyka.. nigdy nie mialem problemu z zadnym przedmiotem.. matma na pierwszym semestrze studiow jest powtorka z technikum? prosze o wskazanie technikum, gdzie ucza jak rozwiazywac rownania rozniczkowe, bardziej skomplikowane calki oznaczone, nieoznaczone, krzywoliniowe.. gdzie wprowadzaja zaawansowane zagadnienia odnosnie algebry liczb zespolonych, pojecia bazy.. do tego dorzucaja i wymagaja dowody wielu twierdzen (nawet i kilkustronnicowe) -> kochana Analiza Matematyczna..



d3mox - Fri 27th March 2009 06:54
Czyli lepiej isc do LO z profilem czy Tech. Inf.?
Zamierzam isc na polibude.



barat - Fri 27th March 2009 07:17
Lepiej iść tam, gdzie matma i fiza jest na lepszym poziomie :)
A czy licemum czy technikum - zależy właśnie od poziomu tych szkół w Twoim mieście.
Jeśli w obu przypadkach poziom jest wyrównany, a Ty z matmy idealny nie jesteś to idź do technikum - rok dłużej się tej matmy pouczysz :)
Poza tym po technikum w razie czego masz tytuł jakby sytuacja zmusiła Cię do pójścia do pracy i studiowania zaocznie :)



aryman25 - Fri 27th March 2009 07:36
A ja się nie zgodzę że zawodówka to odpuszczanie sobie. Moi młodsi znajomi którzy kończyli zawodówkę wszyscy szli do szkoły wieczorowej ( LO bądź też technikum ). A to że chcesz stać się szybciej niezależnym finansowo i szybciej próbować stanąć na własne nogi nie oznacza odpuszczania sobie. No i po zawodówce szybciej znajdziesz pracę ( jeśli chodzi o budownictwo oraz inne profile zawodowe ) niźli po szkole średniej. Po szkole średniej trzeba iść na studia aby po prostu poprzeć tą swoją maturę czymś "jeszcze". Jest dużo za i dużo przeciw. Najprosciej jest wykalkulować sobie czy za te 8-10 lat akurat w tym zawodzie w którym będziesz chciał się edukować napewno znajdziesz dla siebie pracę ?



reith - Fri 27th March 2009 10:44
kolega @barat dobrze to ujal - jesli polibuda, idz tam, gdzie jest wiecej matmy i fizy.. duzy wplyw na nauke danego przedmiotu maja nauczyciele - bynajmniej ja w liceum mialem takich, ktorzy duzo wymagali, ale i potrafili wszystko wytlumaczyc oraz byli do dyspozycji ucznia..

@d3mox - najlepiej sie rozeznac we wszystkim - pojsc na 'dni otwarte', pogadac z nauczycielami, uczniami.. moze masz jakich starszych znajomych w danej szkole, ktorzy powiedza co i jak..



Zeta198 - Fri 27th March 2009 11:04
To ja dorzucę 5 groszy. Ale na naukę w danym technikum/liceum ma też klasa duży wpływ. Musi być ona "mądra" . Np. Ja poszedłem do technikum na profil spedycji. Niestety trafiłem na klasę mało rozwiniętych osób które pojęcie spedytor dowiedzieli się po 3 miesiącach nauki na tym profilu :E
Kumpel poszedł do liceum na profil elektronika. Co z tego, że szkoła b. dobra można się dużo nauczyć jak połowa jego klasy była z elektroniki i praktyki zagrożone?:E Mówił, że nauczyciel z praktyk zamiast uczyć ich lutować robi im spr. z wzorów których powinni się nauczyć w 1-2kl gimnazjum..

Wybierając szkołę patrz na nauczycieli i uczniów. Ja wolałbym teraz siedzieć w ogólniaku i uczyć się czegoś nowego niż powtarzać materiał z gimnazjum bo połowa klasy go nawet nie przerabiała :E



squarem - Fri 27th March 2009 14:33
No fakt znam ten ból, teraz w gimnazjum mamy dodatkowe 4h tygodniowo matmy... no i kurcze pochodził bym se ale tam idą wszyscy co są z zagrożeniami.
Dowiedziałem się ciekawej rzeczy, lo o profilu elektronicznym.
Może się ktoś wypowiedzieć na ten temat, bo czuję, że może to być ciekawe rozwiązanie, a czy w Lublinie jest coś takiego ?
pozdr.



marcinx11 - Fri 27th March 2009 15:03
Jeśli chodzi o mnie też kończę gimnazjum i zastanawiałem się pomiędzy liceum służb mundurowych i technikum informatycznym. Wybór padł na to drugie, gdyż po zdaniu testów ma się średnie i zawód. Choć nie powiem kusi to liceum.:)

pzdr



StickY - Fri 27th March 2009 15:20
Jak już powiedziałem wyżej zapominacie wszyscy o egzaminie na technika. U mnie w szkole (THM w Ostrowcu Św. --> najlepsze technikum w całym województwie i jest to potwierdzone) mimo że wysoki poziom nauczania jest ale egzamin na technika zdaje średnio 25% wszystkich przystępujących. Więc coś w tym musi być.



Zeta198 - Fri 27th March 2009 15:34
u mnie na spedytora zdało 75% osób



allmark - Fri 27th March 2009 16:24
U nas na elektryka każdego roku zdaje powyżej 50% przystępujących - jak na teorię trzeba się uczyć (niekiedy zdarzają się takie pytania, że nie wiadomo o co chodzi...), to "praktyczny" da się wyklepać - po prostu pisać wszystko i o wszystkim, pomiary każdego typu komponentów ubierać w osobne tabelki, w algorytmie prac wypisać osobno każdy możliwy pomiar itp. Na dodatek z tego co przeglądałem w zadaniach z poprzednich lat to tylko RAZ usterką było coś innego niż walnięty przewód (pomylona kolejność faz w pompie)...
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • thierry.pev.pl
  •