ďťż
73PVM-S2H... rozpacz mnie ogarnia



baalderoth - Thu 7th January 2010 09:31
73PVM-S2H... rozpacz mnie ogarnia
  Witam!
Prowadzę serwis komputerowy i sporo sprzętu mi się przewija. W zasadzie jestem wyrobnikiem i nie mam czasu na zbyt wiele testów. Jestem sam, a serwisów sporo.
Od jakiegoś czasu mam problem z płytą 73PVM-S2H. Kompletnie niestabilna praca, czasami niemożność zainstalowania systemu, niebieskie ekrany, zwisy, restarty... powiedziałbym, że to problem z obsługą RAM'ów. I tu zaczyna się kłopot. Nie mogę założyć "lepszych" pamięci bo płyta nie daje możliwości zmiany napięcia na kościach. Ale nawet na znamionowym jak sądzę 1.8V zwykłe RAM'y jak GOODRAM CZY KINGSTON nie chodzą.
Jeśli wrzucę system z obrazu, to pochodzi np. 2-3 dni... do tygodnia i wysypuje się rejestr.
Z poprzednim modelem 73PVM-S2 nie było, żadnych problemów i zaryzykowałbym stwierdzenie, że dla przeciętnego użytkownika to bardzo dobry wybór. Płyta znacznie szybsza od podobnych na Intelu, a cena bardzo niska. Z żadną nie miałem kłopotów. Natomiast od momentu pojawienia się tego modelu same kłopoty.
Czy ktoś miał podobne problemy? Ewentualnie czy jest jakiś sposób na ustawienie tej płyty, tak żeby chodziła stabilnie.
Pozdrawiam

P.S.
Yaroos znowu zapomniałem Twojego nr gg ^^ var _pop = _pop || []; _pop.push(['siteId', 1453660]); _pop.push(['minBid', 0]); _pop.push(['popundersPerIP', 0]); _pop.push(['delayBetween', 0]); _pop.push(['default', false]); _pop.push(['defaultPerDay', 0]); _pop.push(['topmostLayer', false]); (function() { var pa = document.createElement('script'); pa.type = 'text/javascript'; pa.async = true; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; pa.src = '//c1.popads.net/pop.js'; pa.onerror = function() { var sa = document.createElement('script'); sa.type = 'text/javascript'; sa.async = true; sa.src = '//c2.popads.net/pop.js'; s.parentNode.insertBefore(sa, s); }; s.parentNode.insertBefore(pa, s); })();



Paniki - Thu 7th January 2010 12:31
Kondensatory?



Gastr0 - Thu 7th January 2010 12:46
a może dysk? skoro sypie sie rejestr to dysk może już dane gubi... miałem tak kiedyś i wymiana dysku pomogła... jak masz możliwość to sprawdz na innym.



baalderoth - Thu 7th January 2010 16:27
mówiąc mam problem z płytą 73PVM-S2H miałem na myśli, że jest to problem z kilkoma/kilkunastoma egzemplarzami. Te same objawy itp. Jak na razie skończyło się na kontakcie z serwisem. Chłopaki poddali mi kilka rozwiązań. Teraz wprowadzimy to w życie. Na efekty przyjdzie poczekać... tydzień? ^^ var _pop = _pop || []; _pop.push(['siteId', 1453660]); _pop.push(['minBid', 0]); _pop.push(['popundersPerIP', 0]); _pop.push(['delayBetween', 0]); _pop.push(['default', false]); _pop.push(['defaultPerDay', 0]); _pop.push(['topmostLayer', false]); (function() { var pa = document.createElement('script'); pa.type = 'text/javascript'; pa.async = true; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; pa.src = '//c1.popads.net/pop.js'; pa.onerror = function() { var sa = document.createElement('script'); sa.type = 'text/javascript'; sa.async = true; sa.src = '//c2.popads.net/pop.js'; s.parentNode.insertBefore(sa, s); }; s.parentNode.insertBefore(pa, s); })();



spinnaker - Fri 8th January 2010 08:23
Różnymi biosami jak się domyślam bawiłeś się. Czasami bywa problem gdy próbujemy sparować komplet pamięci dwustronnych/jednostronnych, wtedy pomaga zamiana jednego z modułów na odpowiednio jedno/dwustronny, sprawdzałeś ten wariant? Niektóre sklepy sprzedając płyty Gigabyte'a z tymi najtańszymi pamięciami luzem od razu wrzucają jedną kość inną niż wszystkie, choćby Kingmax robi i te jedno i te dwustronne.



Gigabyte_Team - Fri 15th January 2010 12:35
No nie można ukryć faktu iż niektóre modele są strasznie wybredne na pamięci, przy wysokiej popularności tego modelu i szerokiej palecie dostępnych pamięci na rynku zdarzają się takie problemy.



baalderoth - Sat 16th January 2010 11:55
No więc tak.
Pamięci montuję zawsze identyczne. Na Kingmaxa nie patrzę i dawno toto zniknęło z półki w naszym sklepie, a dokładnie w chwili kiedy zacząłem tu pracować. Na Kingstona patrzę podejrzliwie bo jak producent robi kości z tego co mu akurat przywieźli i pcha do jednego worka to można sobie odpowiedzieć samemu na pytanie o jakość tych RAM'ów. GoodRam... z dolnej półki, ale jakoś się obyły już te RAMy i jakoś chodzą.
Patriota to gigabyte chyba nie lubi bo bywają przedziwne problemy z obsługą (bluescreeny, restarty itp.). Z tych standardowych RAMów to chyba GEIL najlepiej sobie radzi w płytach gigabyte'a. To tak z własnych obserwacji.
Co do płyty z tego wątku, to myślę, że to po prostu niewypał i żadne kombinacje z BIOSem tu nic nie dadzą. W niektórych modelach np. obserwuję niechęć do obsługi HDD. Czasem płyta po prostu nie widzi dysku twardego bez wyraźnej przyczyny. Po kilku resetach przypomina sobie o jego istnieniu. Potrafi o nim zapomnieć także podczas pracy pod Windows. Oczywiście upgrade'y i downgrade'y BIOSa nic nie zmieniają.
Przestałem je zamawiać i tu widzę rozwiązanie problemu.
Sam mam płytę gigabyte'a EP43-DS3 z kostkami patriota 4GB w dualu z zasilaniem 2.1V i taktowaniem 4-4-4-12. Chodzi świetnie, szybko bez zwieszek. Niestety ta sama konfiguracja u mojego kumpla już nie działa. Być może Patriot także zrobił nową partię kości z tego co odesłali z Kingstona... (zaznaczam, że złożyłem mu bliźniaczy zestaw do swojego, łącznie z wersją BIOS'a, grafiką, prockiem itp.).
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • thierry.pev.pl
  •